Şencan Gültutan

1978 yılının bir kış günü İskenderun’da doğmuşum. İlk, orta ve lise öğrenimimi yine İskenderun’da tamamladım. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümüne girerek 1999 yılında mezun oldum ve Ankara’da öğretmenlik görevime başladım.

2007 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Psikolojisi Bölümünde lisansüstü eğitimimi tamamladım.

Milli Eğitim Bakanlığının bir projesi kapsamında Öğrenci Merkezli Eğitim kursunu bitirdim. Yine Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK’ın ortak geliştirdiği bir başka proje kapsamında Uzman Bilim Danışmanlığı eğitimi aldım.

Başkent Üniversitesi ve Optimal Koçluk işbirliği ile BEDAM kapsamında açılan öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, aile ve ilişki koçluğu, nefes koçluğu eğitimlerini tamamladım. Sanatla dışavurum teknikleri, mandala uygulayıcı eğitimleri aldım. NLP (Neuro Linguistic Programming) uygulayıcısıyım. Bunların yanında Ritmoterapi eğitimi aldım ve  öğrencilerle ritmoterapi çalışmalarına devam etmekteyim. Ayrıca Points of You koçluk oyunları uygulayıcı eğitimini tamamladım.

Eğitimle ilgili bir çok bilgi görüşe ulaşabileceğiniz egitimheryerde.net sitesine ve aylık online koçluk ve kişisel gelişim dergisi olan CoachTeamMagazine‘e yazılarımla katkı sağlıyorum.

Evliyim, 13 ve 18 yaşlarında iki çocuk annesiyim.